У весняний період скорочується набір овочів та фруктів. Тому з самої ранньої весни, як тільки з'являється зелена цибуля, потрібно її постійно додавати дітям в любий прийом їжі. Зелена цибуля містить в собі 30 - 40 мг віт. С, 2мг каротину, 1 мг віт. Е, 0,1 мг віт В1, 18 мг фолієвої кислоти. Вона дуже багата солями калію, заліза і перевищує всі овочі і фрукти по вмісту кальцію (100мг).

Цибуля – важливий компонент багатьох салатів.

Багаті віт. С шипшина і чорна смородина. Їх необхідно заготовляти для зими. Чорна смородина перетерта з цукром містить 80 – 100 мг цього вітаміну. 2 чайні ложки забезпечують 80% добового споживання віт. С дитиною 3 – 6 років. Ця кількість смородини достатня для приготування склянки смачного напитку, який краще давати в 2 прийоми до основного харчування, щоби провітамінізіровати всі прийоми споживання їжі.

Відвари шипшини повинні обов'язково входити в раціон дитячого харчування. Шипшина містить в собі багато вітаміну Р, що в складі з віт. С складають активний біологічний комплекс. Вона містить в 100 г споживчої частини: каротину 6,7 мг, віт Е 4,3 мг, РР 1,5 мг, В1 0,5 мг, а по вмісту від В2 0,84 мг, перевищує всі овочі і плоди в 10 – 15 раз. Склянка відвару шипшини поновлює вітамінний склад раціону і збагачує його залізом. Багато вітаміну С в цитрусових, які гарно зберігаються до весни.

Соки також необхідні дітям у весняно – літній період, так як в них є органічні кислоти, біологічний комплекс цукру, мінеральних солей і мікроелементів. Необхідно вживання віт А, каротину. Міститься він у молоці, сметані, маслі, курячих жовтках, моркві, печінці. Віт А має властивість відкладатися „прозапас”. В кінці червня достигає полуниця, чорниця, суниця, вишні які поповнюють організм вітамінами та мікроелементами.

Режим дня – це правильний розпорядок в часі і правильна послідовність в задоволення основних фізіологічних потребах дитини. Так як правильне чергування сну, харчування прогулянок занять може забезпечити дитині добре здоров'я правильний розвиток організму вищої нервової діяльності дітей. Їх хороше самопочуття і активні поведінки. В ДНЗ встановлюється чіткий режим який повинні всі чітко виконувати. Дошкільному закладі в кожній віковій групі вивішується режим дня в якому вказано час для прийому їжі, занять прогулянок. Батькам необхідно знайомитись з режимом роботи і у вихідні дні виконувати його.

Кiлькiсть переглядiв: 300